Aracınızın süspansiyon testi birkaç saniye içinde yapılarak aracınızın güvenliği, yol tutuş gücü bilgisayar destekli cihazlarla ölçülerek sağlıklı bilgi edinmeniz sağlanır.

Süspansiyon sisteminde meydana gelen bir problem genellikle sürüş konforunun ve araç dengesinin bozulmasına yol açar. Özellikle de düz sürüşlerde aracın dengesini kaybetmesine, bozuk yüzeylerde ise aşırı sallantıya, yan yatmaya, zıplamaya ve gezmeye yol açar. Ayrıca sürüş esnasında anormal titreşim ve sese de sebebiyet verebilir. Bu problemlerin olması sürüş dengesi ve kullanım konforu lastikler gibi sürüş sistemine ait parçalardan tekerlek düzen ayarlama ve direksiyon sistemine kadar bir çok sistemle yakın ilişkilidir. Bu sistemlerin bu problemler karşısında nasıl birbirini etkilediğinin bilinci doğrultusunda aracınızın muhakkak ekspertiz yaptırılması gerekmektedir.

Bu konu araç alırken ya da satış esnasında  test sürüşleriyle anlaşılamayacak bir durumdur. Bu sorunun çözümü  ise oto ekspertiz yaptırmaktır. Süspansiyon test cihazı ile araç amortisörlerinin sağlamlık kontrolü, süspansiyon denge kontrolü, gürültü sorgulaması ve maksimum yer değiştirme kontrolleri yapılır. Sonuçlar rapora eklenir. Kartal Oto Ekspertiz olarak size en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyarız.

KONTROL YAPILAN NOKTALAR

Amortisör Ve Yay Kontrolleri
Viraj Demiri Demiri Kontrolleri
Salıncak Kontrolleri
Rot Mili Ve Rot Başı Kontrolleri
Tekerlek Bilyaları Kontrolleri
Aks Mili Kontrolleri
Kardan Mili (Şaft) Kontrolleri

Aracınızın süspansiyon testi birkaç saniye içinde yapılarak aracınızın güvenliği, yol tutuş gücü bilgisayar destekli cihazlarla ölçülerek sağlıklı bilgi edinmeniz sağlanır.

ONLİNE RANDEVU AL

Kusursuz ve Güvenilir Oto Ekspertiz Hizmeti İçin

RANDEVU AL
BLOG YAZILARI
© Copyright 2019 Kartal Oto Ekspertiz. Her Hakkı Saklıdır. Rabeks Digital Agency